1-DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ EFES MESLEK YÜKSEKOKULU

 2017/2018 ÖĞRETİM YILI GÜZYARIYILI KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

2017/2018 öğretim yılı güz yarıyılı kayıt yenileme işlemleri aşağıda belirtilen tarihler arasında yapılacaktır:

KAYIT BAŞLANGIŞ TARİHİ 14 Eylül 2017
KAYIT BİTİŞ TARİHİ 22 Eylül 2017

 Tüm öğrencilerimiz belirtilen tarihler arasında ders kayıt işlemlerini yapmak zorundadır.

2017/2018 öğretim yılı güz yarıyılı kayıt yenileme işlemleri Yüksekokulumuzda Öğrenci İşleri Biriminden alınacak ders kayıt formunun Danışman Öğretim Üyesi ile birlikte bu dönem kayıtlanılacak dersler seçilerek, Ders Kayıt Formu doldurularak yapılabilecektir.

(Yüksekokulumuz 2017/2018 Öğretim yılı Bahar yarıyılından itibaren yapılacak kayıt yenilemeler web üzerinden gerçekleştirilecektir)

Kaydınızın geçerli olabilmesi için ders kayıt formunun mutlaka danışmanınız tarafından onaylanması gerekmektedir.

Ders seçimi yaparken daha önce alıp kaldığınız derslerinizi öncelikle almanız gerekmektedir. Güz dönemi için almanız gereken zorunlu dersleri işaretledikten sonra seçmeli dersleri de seçmeniz gerekir.

Ders seçiminde daha önce aldığınız DD ve DC notlu derslerinizi not yükseltmek amacıyla alabilirsiniz.

Danışman hocanızla ders kayıt formunuzu doldurup imzalattıktan ve formunuzu kendinizde imzalayıp öğrenci işleri birimine imza karşılığı teslim etmeniz gerekmektedir.

Tüm öğrencilerimize yeni öğretim döneminde başarılar dileriz.

Yüksekokul Öğrenci İşleri

 

2-“MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖNEMLİ BİR AVANTAJ:          ÇİFT ANADAL PROGRAMI (ÇAP)’’

          Çift anadal programının (ÇAP) amacı, kendi bölümlerinde önlisans programlarını başarı ile sürdüren öğrencilerin aynı zamanda ikinci dalda önlisans diploması almak üzere öğrenim görmelerini sağlamaktır. Öğrenci iki bölümü de başarıyla bitirdiği takdirde iki ayrı diploma almaktadır. Çift anadal programına katılabilmek için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimiz Turizm ve Otel İşletmeciliği / Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği  programlarında ikinci dalda önlisans eğitimlerini sürdürme olanağına sahiptirler.

      Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu her yıl Çift anadal programı duyurusunu ilan etmektedir. Başvuru koşullarını sağlayan öğrenciler gerekli belgelerle Efes Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşlerine başvurabilirler. Çift anadal programına kayıtlı öğrenciler için Dokuz Eylül Üniversitesi Çift Anadal Program Yönergesi uygulanmaktadır. Aşağıda yer alan linkten yönergeye ulaşabilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Çift Anadal Programı yönergesine ulaşmak için tıklayınız.