GÜNCEL DUYURULAR Duyuru Bulunamadı

TARİHÇEMİZ

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin en yeni meslek yüksekokulu olan “EFES MESLEK YÜKSEKOKULU” Selçuk İlçesinde 2014 yılında kurulmuştur.

Yüksekokulumuz; Turizm ve Otel İşletmeciliği, İkram Hizmetleri, Kültürel Miras ve Turizm, İnşaat Teknolojisi, Deniz ve Liman İşletmeciliği ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği olmak üzere toplam 6 programdan oluşmaktadır.

AMACIMIZ

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler ve ilkeler doğrultusunda Dokuz Eylül Üniversitesi’nin “eğitim kurumlarıyla sağlıktan ekonomiye, sanattan mühendisliğe geniş bir yelpazede yetiştirdiği ve yetiştireceği beyin gücünü ülkemize kazandırarak toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaç edinen” vizyonuyla çalışmalarını sürdürecek olan Efes Meslek Yüksekokulu; ülkemizin eğitim ve bilimsel araştırmalar yoluyla insanlığın ekonomik, kültürel, sosyal zenginliğini artırmak, sektörel ve bilimsel çalışmalarda önemli bir rol oynamak, Devlet – Üniversite – Özel Sektör ilişkisi ve etkileşimi ile son derece deneyimli akademik personelimiz laboratuvar ve uygulama alanları ile Türkiye’de en çok aranan ve iş kollarını oluşturan elemanları yetiştirmek amacı taşımaktadır.

Efes Meslek Yüksekokulu’ndaki tüm programlarda %100 Türkçe dilinde eğitim verilmektedir. Ders seçme sistemleri ile eğitim-öğretim yapılır. Bağıl not değerlendirme sistemi uygulanır.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ      

Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokuluna hoş geldiniz.

Amacımız üniversitemizin vizyonu doğrultusunda, sizleri sorumluluk duygusuna ve etik değerlere sahip, araştıran, sorgulayan, farklılık yaratabilen, kendisine ve çevresine değer katabilen ve iş hayatına hazır bireyler yetiştirebilmek ve sizlere daha mezun olmadan iş olanakları sağlamaktır. Sizleri mesleki bilgilerle donatmanın yanı sıra, uygulamalı iş becerilerinizi de geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Eğitim programlarımız; ülkemizde ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuştur. Bu programlar, yüksek bilgi ve deneyime sahip akademik personelimiz ve sektörde ön plana çıkmış konusunda uzman eğitmenler tarafından yüksek teknolojiyle donatılmış sınıflarda ve laboratuvarlarda uygulamaktır.

Yüksekokulumuz; Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünde 2, Ulaştırma Hizmetleri Bölümünde 2, Seyahat – Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümünde 1 ve İnşaat Bölümü bünyesinde 1 adet olmak üzere toplam 4 bölümden oluşan  6 program ile eğitim vermektedir. Amacımız, öğrencilerimizi teorik – uygulamalı dersler yanı sıra iş dünyasıyla da sağlanacak staj imkanları ile güncel mesleki eğitim programlarıyla çok yönlü bir donanıma sahip, mesleğinde geleceğin en iyi bireyleri olarak yetiştirmektir.

Prof. Dr. Murat HATİPOĞLU

Efes Meslek Yüksekokulu  Müdürü