Değişim Programları


DEĞİŞİM PROGRAMLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin uluslararasılaşma politikalarını, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü yürütmektedir. Bu amaçla, öğrenci ve personelin bilimsel / eğitimsel deneyimlerini artırmak amacıyla, dünyanın her yerindeki eğitim kurumlarıya yeni işbirlikleri oluşturulmaktadır. Dış İlişkiler Koordinatörlüğü;

  • Değişim programlarıyla yurt dışındaki kurumlara gidecek olan öğrenci / personelin seçimi, yerleştirilmesi ve kayıtlanması,
  • Değişim programlarıyla Üniversitemize gelecek olan öğrenci / personelin oryantasyonu, idari ve akademik personelle olan iletişimlerinin koordinasyonu işlerini yürütür.

Değişim Programları:

Akademik İşbirliği Protokolleri

Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik İşbirliği Protokolleri İçin Tıklayınız. 

DEÜ’de Erasmus+

Dokuz Eylül Üniversitesi Erasmus + Anlaşmaları İçin Tıklayınız.

DEÜ’de Mevlana

Dokuz Eylül Üniversitesi Mevlana Anlaşmaları İçin Tıklayınız.

DEÜ’de Farabi

Dokuz Eylül Üniversitesi Farabi Anlaşmaları İçin Tıklayınız

 

Uluslararası Öğrenciler:

Üniversitemizde öğrenim görmek isteyen yabancı öğrenciler, Üniversitemiz tarafında yapılan DEYÖS sınavına girmek ve yeterli puanı almak zorundadırlar.

Lisans adayları için kontenjan ve kabul şartları, her yıl Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilan edilir. Başvuru koşulları, tarihler, kontenjanlar ve dil kriterleri gibi gerekli bilgiler için lütfen Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının web sayfasını ziyaret ediniz.

Lisansüstü adaylar doğrudan Enstitülere başvurmalıdır.

DEÜ bir devlet üniversitesi olduğundan, uluslararsı öğrencilere burs verememektedir. Ancak Türkiye Bursları öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır (infogov@ytb.gov.tr).

Yatay Geçiş:

Kontenjanlar ve başvuru koşulları, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenmekte ve Temmuz ayında ilan edilmektedir. DEÜ’ye yatay geçiş yapmak isteyen uluslararası öğrenciler, YÖK’ün web sayfasından şartlar ve kontenjanlarla ilgili bilgileri edindikten sonra, doğrudan fakülte / yüksekokula başvururlar ( www.yok.gov.tr ).